Zapraszamy 7 stycznia o godz. 19.00 na Koncert Noworoczny Orkiestry Kameralnej Camerata Mazovia pod dyr. Artura Komorowskiego. Koncert odbędzie się w sali widowiskowej w Sochaczewskim Centrum Kultury przy ul. 15 Sierpnia 83. W repertuarze m.in. uwertura G. Rossiniego – Sroka złodziejka, utwory J. Straussa, tanga oraz przeboje operowe i operetkowe: Brunetki blondynkiO sole mioPieśń  GiudittySunrise SunsetBesame Mucho i wiele innych. Na scenie muzykom towarzyszyć będą soliści: Anna Jeremus-Lewandoowska (sopran), Magdalena Osterczy (mezzosopran), Jakub Matusewicz (tenor), Rafał Songan (baryton).  Koncert odbędzie się pod Patronatem Honorowym Burmistrza Miasta Sochaczew.


Prowadzenie koncertu: prof. Anna Jeremus-Lewandowska


Partnerem koncertu jest LOTTO.


Wstęp wolny. Rezerwacja wejściówek telefonicznie pod numerem: 46/863-07-68.

Prof. dr hab. Anna Jeremus-Lewandowska – śpiewaczka, sopran koloraturowy. Profesor sztuk muzycznych, dr hab.. Od 2010 roku prowadzi klasę śpiewu solowego w Akademii Muzycznej im. I. J. Paderewskiego w Poznaniu. Działalność pedagogiczną rozpoczęła na Uniwersytecie Łódzkim. Następnie współpracowała z Uniwersytetem Muzycznym Fryderyka Chopina. Bierze czynny udział w Międzynarodowych Konferencjach Naukowych, jest autorem licznych artykułów naukowych z dziedziny wokalistyka artystyczna. W latach 1986-1988 solistka śpiewaczka w Operze Bydgoskiej, 1991-1993 w Warszawskiej Operze Kameralnej, 1993-1994 Operetce Warszawskiej, 1988-2006 w Operze – Teatrze Wielkim w Łodzi. Debiutowała partią Rozyny w operze G. Rossiniego Cyrulik sewilski (Bydgoszcz). Jej popisowe role to: Królowa nocy – W. A. Mozart Czarodziejski flet i Norina – Don Pasquale G. Donizetti. Na stałe była związana z Operą – Teatrem Wielkim w Łodzi, w którym brała udział w kilkudziesięciu premierowych przedstawieniach operowych, a także wielokrotnie występowała na scenach teatrów w Niemczech, Holandii, Hiszpanii, odbywając tournée artystyczne. Brała udział w premierach Strasznego Dworu, Halki i Barona cygańskiego w Chicago, USA. Przez pięć lat, brała udział w muzycznych programach telewizyjnych, przedstawiając przeboje kompozytorów polskich oraz najpopularniejsze arie z repertuaru operowego i operetkowego dla TVP. Kreowała partię Hanny w bezpośredniej transmisji na cały świat narodowej polskiej opery – Straszny Dwór S. Moniuszki, realizowanej przez TVP Polonia.

W swoim repertuarze ma ponad trzydzieści ról operowych, operetkowych oraz partie z repertuaru oratoryjnego. Najważniejsze role m.in.: Rozyna Cyrulik sewilski G. Rossini, Norina Don Pasquale, Adina Napój miłosny G. Donizetti, Królowa Nocy Czarodziejski flet, Konstancja Uprowadzenie z seraju W.A. Mozart, Violetta Traviata, Gilda Rigoletto G. Verdi, Hanna Straszny Dwór S. Moniuszko, Adela Zemsta nietoperza J. Strauss, Laura Student żebrak K. Millöcker. Prowadzi spotkania-wywiady z twórcami kultury na Politechnice Łódzkiej (Czwartkowe Forum Kultury PŁ). Jest twórcą i dyrektorem Letniego Festiwalu Muzycznego (od 2010) w Kutnie oraz Międzynarodowych Warsztatów Wokalnych (od 2009).

Nagrody: Honorowa Nagroda Prezydenta Miasta Kutno, medal „Pro publico bono” im. Sabiny Nowickiej, medal „Zasłużony Kulturze Gloria Artis”, Medal Złoty za długoletnią służbę, medal „Zasłużony dla Powiatu Kutnowskiego”, Srebrny Krzyż Zasługi.

Wydała płyty CD: Odgłosy wiosny 2003, Ave Maria – muzyka sakralna 2004, Najpiękniejsze kolędy 2004, Kolędy polskie – T. Trojanowski 2009, Liryki na sopran z fortepianem do tekstów M. Konopnickiej – M. Matuszewskiego 2012, Oratorium do słów Stefana Kardynała Wyszyńskiego (3 pieśni) – T. Trojanowski 2016, Stanisław Moniuszko – najpiękniejsze pieśni (2019).


Rafał Songan – baryton, absolwent Państwowej Szkoły Muzycznej w Łodzi w klasie prof. Edwarda Kamińskiego. Na scenie operowej zadebiutował rolą Jonsona w „Czarnej masce” K. Pendereckiego wystawianej w Teatrze Wielkim w ramach festiwalu „Warszawska Jesień”. Od 1989 roku jest solistą Teatru Wielkiego w Łodzi , jednocześnie występując gościnnie na scenach operowych Warszawy, Bydgoszczy, Krakowa, Poznania, Wrocławia. Jest uczestnikiem półfinału konkursu Luciano Pavarottiego  w Modenie. W roku 1994 zdobył wyróżnienie i dwie nagrody specjalne w konkursie wokalistyki operowej im. A. Didura w Bytomiu. Odbył liczne tournée, śpiewał m.in. w Niemczech, Francji, Belgii, Holandii, Danii, Włoszech, Anglii, Szwajcarii, Irlandii Płn., Rosji, Ukrainie, na Tajwanie i Martynice. Brał udział w prapremierze „Wyrywacza serc” Elżbiety Sikory, opery wg Borisa Viana wystawionej na scenie Opery Narodowej w Warszawie a w roku 1997 wystąpił w paryskiej realizacji tego przedstawienia w Centre Georges Pompidou.

Jakub Matusewicz – tenor, obdarzony ciemną barwą głosu. Swoją drogę muzyczną zaczynał w chórze szkolnym pod opieką Teresy Dybowskiej w Szczecinku. Pierwsze występy solowe podczas ,,Koncertów Młodych Talentów’’ z inicjatywy Bogusława Reszke w gimnazjum dały mu wielkie doświadczenie sceniczne. W szkole średniej skupił się na rozwoju aktorskim podczas cyklicznych warsztatów z Mirosławem Glinieckim, równoległe uczęszczał na pierwsze lekcje śpiewu solowego do Anny Jakóbczyk w Szczecineckiej Szkole Muzycznej I i IIst. Późniejsze lekcje odbywał w Poznaniu u znakomitej mezzosopranistki Benigny Jaskulskiej. Państwową edukację muzyczną rozpoczął w 2018r. w Poznańskiej Akademii Muzycznej w klasie wybitnego Tenora prof. dr hab. Tomasza Zagórskiego, zaś studia licencjackie ukończył w klasie znamienitego bas – barytona prof. dr hab. Jarosława Bręka. Obecnie kontynuuje naukę na studiach magisterskich w klasie znakomitej Sopranistki prof. dr hab. Grażyny Flicińskiej – Panfil. Brał udział w licznych konkursach wokalnych i festiwalach muzycznych m.in. Festiwal Pieśni Religijnej ,,Cantate Domino’’ w Koszalinie, V Międzynarodowy Konkurs Solowej Wokalistyki Sakralnej ,,Ars et Gloria’’ w Katowicach i I Ogólnopolski Konkurs Wokalny im. Marii Zamoyskiej – przejście do Gali Finałowej na Zamku w Kórniku.

Magdalena Osterczy – mezzosopran. Jest studentką studiów magisterskich na Wydziale Wokalno-Aktorskim w Akademii Muzycznej im. I.J. Paderewskiego w Poznaniu, w klasie śpiewu solowego prof. dr hab. prof. Anny Jeremus-Lewandowskiej. Absolwentka Państwowej Szkoły Muzycznej I i II stopnia im. Ludomira Różyckiego w Kielcach. W I stopniu była uczennicą Alicji Kociuby i Wojciecha Lipińskiego w klasie gitary klasycznej. Ukończyła II stopień PSM w klasie śpiewu Marty Złotnickiej. Swój warsztat wokalny kształciła u wybitnych pedagogów, m.in.Moniki Kolasy-Hladikovej, Barbary Werner, Agnieszki Piekaroś-Padzińskiej, Olgi Ksenicz oraz Włodzimierza Zalewskiego. Ukończyła studia magisterskie na Uniwersytecie Jana Kochanowskiego w Kielcach na kierunku: Edukacja artystyczna w zakresie sztuki muzycznej o specjalności: śpiew estradowy. Laureatka Szkolnego Konkursie Wykonawczego organizowanego przez Państwową Szkołę Muzyczną I i II stopnia im. Ludomira Różyckiego w Kielcach. W V Ogólnopolskim Konkursie Wokalnym im. Krystyny Jamroz zdobyła nagrodę specjalną za najlepsze wykonanie pieśni Stanisława Moniuszki. W Ogólnopolskim Konkursie Wokalnym w Szkole Muzycznej w Lublinie zdobyła wyróżnienie. Współpracowała z Filharmonią Świętokrzyską. W okresie studiów wraz z chórem Uniwersytetu Jana Kochanowskiego wykonała, m.in. IV Symfonię- L. van Beethovena, Stabat Mater- K. Szymanowskiego, Requiem c-moll- L. Cherubiniego, utwory z filmu „Misja”- E. Morricone. Wystąpiła w operze pt. „Sprzedana narzeczona”- B. Smetany oraz w brała udział wykonaniu Oratorium „Święta przy Tobie chwila”. Wystąpiła podczas wielu koncertów muzyki operowej i operetkowej, w swoim repertuarze posiada także utwory z repertuaru muzyki sakralnej, oratoryjnej. Brała udział w XVII Międzynarodowym Festiwalu Kameralistyki Sacrum et Musica. Uczestniczyła w Mistrzowskich Warsztatach Wokalnych Muzyki Polskiej „Wokół Chopina” w Sannikach, w Międzynarodowych Mistrzowskich Warsztatach Wokalnych w Kutnie, a także w wielu edycjach Zimowego Kursu Wokalnego w Dusznikach Zdroju.

Share this Post