Nazywam się Katarzyna Paszkowska. W 2010 r. ukończyłam Zespół Szkół Muzycznych nr 1 im. Karola Szymanowskiego w Rzeszowie, w klasie altówki mgr Izabeli Tobiasz.

W 2010 r. rozpoczęłam studia w Akademii Muzycznej im. Grażyny i Kiejstuta Bacewiczów w Łodzi, w klasie altówki prof. Jolanty Kukuły-Kopczyńskiej.

W 2013 r. ukończyłam studia licencjackie oraz kontynuowałam naukę w łódzkiej Akademii.

W 2013 r. ukończyłam studium pedagogiczne, specjalność: altówka.

W 2015 r. otrzymałam tytuł magistra sztuki, specjalność: altówka.

W 2008 r. brałam udział w projekcie symfonicznym z Orkiestrą Filharmonii Podkarpackiej.

W 2012 r. wspomagałam Orkiestrę ze Szkoły Muzycznej w Rzeszowie, grając podczas Szalonych Dni Muzyki w Warszawie.

W 2012 r. brałam udział w nagraniu muzyki do filmu dokumentalnego „Nasz Kasprowy” (reż. Janusz Sus).

Czynnie udzielałam się w życiu artystycznym Akademii, grając w kwartecie smyczkowym i fortepianowym (w klasie dr. Dominika Połońskiego oraz prof. Bogusława Pikały) oraz licznych projektach orkiestrowych (również jako lider altówek).

W 2013 r. odbyłam praktyki pedagogiczne w Zespole Szkół Muzycznych nr 1 im. Karola Szymanowskiego w Rzeszowie (pod kierunkiem mgr Adrianny Sawy oraz mgr Izabeli Tobiasz)

W 2015 r. współpracowałam z Filharmonią Gorzowską.

W 2015 r. grałam w Akademickiej Orkiestrze Kameralnej PRIMUZ, pod kierunkiem prof. Łukasza Błaszczyka.

W 2015 r. brałam udział w projekcie orkiestrowym Santander Orchestra, pod batutą prof. Krzysztofa Pendereckiego oraz Johna Axelroda. Podczas trwania projektu swój warsztat doskonaliłam pod okiem takich artystów jak Julia Gartemann, Roland Greutter oraz Robert Nagy. Koncertowałam z takimi muzykami jak Gábor Boldoczki oraz Szymon Nehring.

W marcu 2016 r. brałam udział w drugiej edycji Santander Orchestra, pod batutą Jerzego Maksymiuka. Podczas trwania projektu pracowałam z dr Katarzyną Budnik – Gałązką.

Od maja do sierpnia 2016 r. przebywałam w Japonii, gdzie koncertowałam wraz z kwartetem smyczkowym.

W październiku 2016 r. brałam udział w nagraniu płyty „Santander Orchestra”, pod batutą Jose Maria Florencio. Solistą był Krzysztof Książek. W listopadzie uczestniczyłam w koncercie promującym płytę (koncert w Filharmonii Narodowej).

W grudniu 2016 r. brałam udział w projekcie z Muzykami Orkiestry Adama Sztaby, pod batutą Adama Sztaby.

W grudniu 2016 r. brałam udział w projekcie orkiestrowym z Warsaw Festival Orchestra. Koncertowałam w Gewandhaus w Lipsku i w Hallestadium w Zurychu (Dyrygenci: Michael Zukernik oraz Rimma Sushanskaya).

Od 2016 r. współpracuję z Filharmonią Gorzowską jako muzyk doangażowany.

Od maja do sierpnia 2017 r. przebywałam w Japonii, gdzie koncertowałam wraz z kwartetem smyczkowym.

Od września 2017 r. do czerwca 2018 r. pracowałam jako nauczyciel gry na skrzypcach w Szkole Muzycznej I stopnia w Starej Wsi.

Od października 2017 r. do czerwca 2018 r. pracowałam jako nauczyciel gry na skrzypcach w „Świecie Muzyki” w Nowej Sarzynie.

W październiku 2017 r. uczestniczyłam w koncertach z Przemyską Orkiestrą Kameralną.

W grudniu odbyłam tournée po Chinach wraz z Orkiestrą „Gala Strauss” z Agencji Artystycznej Pro Musica z Wrocławia (trasa koncertowa: Guangzhou, Shenzhen, Shanghai, Pekin, Shenyang, Tianjin, Chengdu).

Od marca 2018 r. do czerwca 2018 r. pracowałam jako nauczyciel gry na skrzypcach w Szkole Muzycznej I stopnia w Nowej Wsi.

W sierpniu 2018 r. brałam udział w wykonaniu Oratorium Kalwaryjskiego „Oto Matka Twoja” z okazji jubileuszu 350 – lecia Sanktuarium w Kalwarii Pacławskiej.

W listopadzie 2018 r. brałam udział w Koncercie „Tryptyk Niepodległa” w Filharmonii Podkarpackiej.

Od listopada 2018 r. współpracuję z Teatrem Wielkim w Łodzi jako muzyk doangażowany.

W grudniu 2019 r. odbyłam tournée po Chinach wraz z Orkiestrą „Gala Strauss” z Agencji Artystycznej Pro Musica z Wrocławia.

Od stycznia 2019 r. współpracuję z „Camerata Mazovia”.

Swoje umiejętności doskonaliłam na Kursach Muzycznych w Łańcucie w 2011 r. (klasa prof. Stefana Kamasy) oraz w Przemyślu w 2009 r. (klasa prof. Piotra Reicherta).

Share this Post