Urodziła się w 1993 roku w Warszawie. Naukę gry na skrzypcach rozpoczęła w wieku 6 lat w Zespole Państwowych Szkół Muzycznych nr 4 im. Karola Szymanowskiego w Warszawie. W roku 2012 uzyskała tytuł zawodowy muzyk otrzymując dyplom z wyróżnieniem.

Latem 2009 roku wzięła udział w programie Leonardo, w wyniku czego odbyła stypendium w Vorarlbergerlandes Konservatorium w Feldkirch (Austria). W roku 2010 otrzymała II nagrodę na Festiwalu Zespołów Kameralnych Szkół Muzycznych I i II stopnia w Sierpcu.

Następnym etapem były studia na Wydziale Instrumentalnym Uniwersytetu Muzycznego Fryderyka Chopina w Warszawie, później w Akademii Muzycznej im. Grażyny i Kiejstuta Bacewiczów w Łodzi, gdzie w lipcu 2018 uzyskała tytuł magistra sztuki w specjalności gry na skrzypcach.

Równolegle ze studiami na Wydziale Instrumentalnym Martyna Jankowska kształciła się w zakresie śpiewu solowego, co zwieńczone zostało ukończeniem w czerwcu 2017 z wyróżnieniem studiów magisterskich na Wydziale Wokalno-Aktorskim łódzkiej Akademii Muzycznej. W tym samym roku została finalistką V. Międzynarodowego Konkursu Wokalnego im. Giulio Perottiego w Ueckermünde (Niemcy) i otrzymała Nagrodę Specjalną za najlepsze wykonanie arii operowej kompozytora z kraju pochodzenia uczestnika – arii Halki z opery Stanisława Moniuszki o tym samym tytule.

W trakcie swojej muzycznej drogi współpracowała z wieloma wybitnymi pedagogami oraz dyrygentami, takimi jak: Tadeusz Wojciechowski, Monika Wolińska, Ruben Silva czy Maciej Niesiołowski. Brała także udział w licznych mistrzowskich kursach w kraju i zagranicą (m.in. Nowy Sącz, Duszniki Zdrój, Rheinsberg), a także wielokrotnie występowała w znaczących salach koncertowych w Polsce, m.in.: Filharmonii Narodowej w Warszawie, Studio Polskiego Radia im. Witolda Lutosławskiego S1 w Warszawie, Filharmonii Łódzkiej im. Artura Rubinsteina w Łodzi, Filharmonii Świętokrzyskiej, Filharmonii Częstochowskiej czy Filharmonii Gorzowskiej. W swoim repertuarze posiada sztandarowe dzieła muzyki solowej, kameralnej oraz orkiestrowej.

Od września 2016 roku współpracuje z Teatrem Muzycznym w Łodzi.

Share this Post